استان زنجان،ویروس کرونا،بیمارستان،بیماریاستان هازنجان

آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان به ۹۰ هزار و ۶۱۶ نفر رسید

به گزارش آراس به نقل از فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۴۶۵ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۷ هزار و ۹۳۷ از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند. 

بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۸۱ هزار و ۱۵۱ مورد بوده است که ۱۰۶ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۹۰ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

در حال حاضر ۲۱۴ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که هفت مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید ۱۹ و همچنین مشکوک ۲۶ هزار و ۳۶۳ نفر اعلام شده است.

همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۴۷۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند که دو نفر از این فوتی‌ها جزو آمار روزانه بوده‌اند.

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان جدی گرفته شود

استاندار زنجان گفت: شهر‌های ابهر، خدابنده و خرمدره  وضعیت خوبی به لحاظ کنترل بیماری کرونا ندارند.

فتح اللهحقیقی با اشاره به اینکه کاهش تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در استان زنجان روند کندی دارد، افزود: باید بدانیم استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچون فاصله اجتماعی تاثیر زیادی بر کنترل بیماری دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونایی برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و انجام سفرهای غیر ضروری بسیار خطرناک است، افزود: وضعیت شهرستان‌های ابهر، خدابنده و خرمدره به لحاظ مثبت شدن تست پی سی آر مناسب نیست و فرمانداران بایستی نسبت به این مهم تمهیدات لازم را بیاندیشند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان با تاکید بر اینکه مراکز تجمیعی مورد استقبال مردم است و باید تقویت شود، افزود:  امکانات مورد نیاز علوم پزشکی بایستی تامین و در اختیار عوامل ذیربط قرار گیرد.

استاندارزنجان اولویت فرمانداران و مدیران را برگزاری انتخابات سالم و بدون دغدغه برای مردم و همچنین کنترل بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: روند واکسیناسیون در استان زنجان  به خوبی در حال انجام است و استان زنجان جایگاه خوبی در کشور دارد.

حقیقی ادامه داد: در حال حاضر میزان اشغال روزانه تخت‌های بیمارستانی بخاطر کرونا ۲۹ تخت است و تا به امروز از ۳۴۹ هزار و ۷۰۷ نفر تست کرونا گرفته شده است.

او افزود: مراجعات سرپایی نیز در ۲ هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا