استان تهراناستان هاانتخابات ۱۴۰۰انتخابات ریاست جمهوریتهرانسیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوریششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر

حضور گسترده مردم استان تهران پای صندوق‌های رای

به گزارش آراس، تصاویر ارسالی خبرنگاران آراس از جای جای استان تهران، حاکی از استقبال پرشور شهروندان در پای صندوق‌های رای است.

در این بین صف های طولانی که پیش از آغاز ساعت رای گیری در برخی شعب شکل گرفته است، از نکات جالب انتخاباتی است که ماه هاست مورد تحریم و هجمه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

حضور جوانان رای اولی در کنار سالمندان و ریش سفیدان انقلاب که بیش از چهار دهه سابقه حضور در پای صندوق های رای دارند، از دیگر جنبه های انتخاباتی است که در دوران شیوع کرونا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال اجرا است.

گسترده مردم استان تهران پای صندوق‌های رای - حضور گسترده مردم استان تهران پای صندوق‌های رای

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (چهار حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

 ۹ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در استان تهران هستند که از این تعداد واجد شرایط، ۱۹۰ هزار و ۹۷۹ نفر رای اولی هستند. ۶ هزار و ۸۴۶ شعبه اخذ رای برای استان تهران در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۲۵ شعبه آن سیار است.

1623990834 613 حضور گسترده مردم استان تهران پای صندوق‌های رای - حضور گسترده مردم استان تهران پای صندوق‌های رای

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=185683


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا